Oblasti Talianska

 

Foto

/album/oblasti-talianska/tropea-jpg1/ /album/oblasti-talianska/kalabria-jpg1/

Na Juhu Talianska je oblasť Kalábria, ktorá sa dotýka ostrova Sicílie. Kalábria je obklopená Tyrhenským a Jonským morom. Kto chce objaviť neskutočný svet plno pláži, zátok a tisícročných miest, kde sa rovné pláže striedajú so skalnatými výbežkami, útesmi a jaskyňami je vedený inšpiráciou. Pláže sú všelijakého druhu, pieskové, štrkové, kamienkové, skalnaté siahajúce do priezračnej vody mora. Kalábria je najjužnejšia časť talianskej pevniny tzv. čižma Talianska. Oblasť Tropey a Capa Vatikana sú najviac navštevované miesta turistov.

Tropea je spätá s históriou z obdobia grécko-románskej doby. Zachované pamiatky: normanská katedrála z 11.st., kostol Sv. Márie na skalnatom útese, kostol Sv. Františka, kaplnky a úzke uličky. Dovolenkovú náladu dopĺňa zábava v reštauráciách s krajovými špecialitami, blankytné more a pláže s bielym pieskom.

Capo Vaticano leží v blízkosti mesta Tropea, nezaostáva ani históriou ani zábavou, poskytuje výhľady na Liparské ostrovy, výhľad na Sicíliu. Pláže sú vyhlásené za najčistejšie v Európe.